Profil na YouTube Profil na MySpace Grupa na Facebook Grupa na Last.fm Twitter Profil na naszej-klasie AriaWiki
* Zaloguj* Zarejestruj Poznaj Arię
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lip 2010, o 17:12 
Starszy siewca chaosu
Starszy siewca chaosu
26.09 Aria będzie grać w Grodnie. Jest to 10-15 km od polskiej granicy, więc dałoby się dojść nawet na piechotę. Co więcej, jadą tam codziennie trzy osobowe pociągi z Polski z biletami za grosze. No ale jest to "dzika" Białoruś :D Czytałem garść informacji w Internecie i teoretycznie nie wygląda to źle - wiza kosztuje kilkadziesiąt zł (znalazłem stare informacje o 6 dolarach czy o 10 Euro).
Był może ktoś z Was na Białorusi i orientuje się, czy warto się porywać na wyjazd na koncert w tym kraju? Impreza zapowiada się na bardzo tanią (mam na myśli dojazd i bilet), więc jest to kusząca opcja...

PostNapisane: 9 lip 2010, o 18:24 
Jelitarny napierdalator ciemnościowy
Jelitarny napierdalator ciemnościowy
Jak dla mnie to nawet bardzo blisko (45 km od granicy). Tylko termin taki nie do końca, bo możemy mieć występ w Warszawie... A wiza z tego co mój znajomy mówił (prowadzi firmę sprzedaż ubezpieczeń, winiet, wymiana walut, itp.) to około 80 zł. Jakbym miał czas to nawet bym mógł się do konsulatu przejść, ale nie mam czasu :) Skądinąd pomysł na pewno wart rozważenia.

PostNapisane: 9 lip 2010, o 20:20 
Starszy siewca chaosu
Starszy siewca chaosu
Pogrzebałem i znalazłem, że cena wizy powinna wynosić 25 Euro: http://www.bialorus.pl/gospodarka?artid=14

Sporo, ale do przełknięcia... Jeśli inne formalności nie dobiją pomysłu... :D Tutaj ktoś zgrabnie opisał sytuację:
http://www.searchingpandora.com/index.p ... orus-wizy/

Wygląda, że nie ma lekko:
- wiza...,
- obowiązkowe ubezpieczenie -- gdzieś znalazłem kwotę 27 zł,
- dla mnie sporym problemem jest też to, że nigdzie w mojej okolicy nie da się dostać wizy...

Ale gdyby było kilka osób z forum chętnych, moglibyśmy spróbować wybrać się w grupie :D

PostNapisane: 9 lip 2010, o 22:42 
Prawa noga Belzebuba
Prawa noga Belzebuba
Bierzcie pod uwagę kolejki na granicy, warto wybrać się odpowiednio wcześniej.

PostNapisane: 14 lip 2010, o 21:13 
Starszy siewca chaosu
Starszy siewca chaosu
To jak ekipo. Ktoś się wstępnie pisze? Ja jestem chętny. Jako, że koncert jest w niedzielę można pojechać w piątek i przez weekend pozwiedzać miasto. Nigdy w Grodnie nie byłem, a ponoć miasto jest ciekawe.

Я царь познанья и свободы,
Я враг небес, я зло природы."

PostNapisane: 14 lip 2010, o 21:33 
Weteran
Weteran
Jak wstępnie to ja biorę ten wyjazd pod uwagę...

PostNapisane: 14 lip 2010, o 22:20 
Administrator
Administrator
No jako że z Warszawą nic się nie uda to można się wybrać, tym bardziej że będzie to koniec trasy Boj prodolżajetsia a mają na niej bardzo dobry set.
Ile kosztują bilety na pociąg do Grodna?
Wyjazd w piątek i zwiedzanie Grodna popieram, ale wtedy przydałby się nocleg, więc poszukam.

PostNapisane: 14 lip 2010, o 23:03 
Nałogowy wsysacz ciemności
Nałogowy wsysacz ciemności
Mnie jak najbardziej przekonuje ten wyjazd...do "Grodna" zważywszy na to ,że w Polsce raczej na pewno nie zagrają :/a szkoda wielka szkoda .. ..No ale nie ma co rozpaczać...kolejny raz....:)

PostNapisane: 14 lip 2010, o 23:05 
Starszy siewca chaosu
Starszy siewca chaosu
Wstępnie oczywiście również jestem zainteresowany. Bilet na pociąg przez granicę będzie kosztować jakieś grosze - zauważcie, że cała jego trasa to około 20 km, a korzystają z niego głównie mrówki. Podobna trasa na Słowację (Muszyna - Plavec) to był wydatek rzędu kilkunastu złotych.

Dla mnie pierwszym problemem pozostaje to, czy da się zdobyć wizę nie jadąc specjalnie po nią 300 km na kilka tygodni przed koncertem (nigdzie w okolicach Poznania nie da się jej dostać). Jeszcze nie szukałem odpowiedzi...

PostNapisane: 15 lip 2010, o 00:20 
Administrator
Administrator
pawel747 napisał(a):
Wstępnie oczywiście również jestem zainteresowany. Bilet na pociąg przez granicę będzie kosztować jakieś grosze (...) wydatek rzędu kilkunastu złotych
O taką właśnie odpowiedź mi chodziło :D Pociąg Przemyśl-Lwów też niby zbyt daleko nie jedzie, ale bilety z tego co wiem to dobijają 100 zł.
pawel747 napisał(a):
Dla mnie pierwszym problemem pozostaje to, czy da się zdobyć wizę nie jadąc specjalnie po nią 300 km na kilka tygodni przed koncertem (nigdzie w okolicach Poznania nie da się jej dostać). Jeszcze nie szukałem odpowiedzi...
Póki jestem w Warszawie, a będę do 12 sierpnia, to służę pomocą przy wyrabianiu wiz. Skrobniesz upoważnienie, przyślesz paszport razem z nim (można pociągiem), przelejesz kaskę. Tylko się dowiedz jak wygląda procedura, jakie są terminy i płatności. Innym oczywiście też mogę w tej kwestii pomóc, nie tylko Pawłowi :drinks:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona