Profil na YouTube Profil na MySpace Grupa na Facebook Grupa na Last.fm Twitter Profil na naszej-klasie AriaWiki
* Zaloguj* Zarejestruj Poznaj Arię
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki

Autor Wiadomość
 Tytuł: Po imprezie
PostNapisane: 27 maja 2012, o 21:10 
Administrator
Administrator
Chciałbym bardzo podziękować wszystkim organizatorom i gościom za tak wspaniałą imprezę!
Każdy zespół był po swojemu ciekawy, każdy podszedł do tematu twórczo.
Kilka faktów mnie miło zaskoczyło, np obecność Pauliny z Poznania (szacun!).

Wrzucajcie zdjęcia, filmiki, dzielcie się wrażeniami!

Tytuł: Re: Po imprezie
PostNapisane: 27 maja 2012, o 23:26 
Włochacz szeregowy
Włochacz szeregowy
Również uważam, że mieliśmy okazję usłyszeć wiele ciekawych interpretacji znanych wszystkim utworów Arii. Zespoły świetnie się przygotowały i dlatego też odczuwam pewnego rodzaju żal, że za swoją pracę zostały tak nisko wynagrodzone pod względem finansowym.

Ze swojej strony chciałam podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pierwsza krakowska odsłona Aria Night stała się faktem:
Ajadr, donkrasnyarbuzos, solaris, paru osobom spoza forum i przede wszystkim Staszkowi, który czuwał nad pomyślnym rozwojem całego przedsięwzięcia :)

Co myślicie o zorganizowaniu kolejnej edycji - oczywiście uwzględniając pewne zmiany tak, by szut nie był ponownie zmuszony, by dopłacać do interesu?

PostNapisane: 28 maja 2012, o 15:08 
Plugawy ciemiężyciel
Plugawy ciemiężyciel
As Night Falls- komentarz na temat zespołu wyraziłem głosowo, pod koniec jednego z ostatnich, jeżeli nie ostatniego utworu.
Serpent Wings - 3 akordy - darcie mordy, ale za to jaka charyzma i tytanowe jaja wokalisty/basisty - szacun !
Mayhayron - nie zawiodłem się, były echa Arii, Iron Maiden, i Manowar, czyli jak na najlepiej ugotowany Makaron przystało, nawet z problemów technicznych wyszli bez większego szwanku.
Echo - niestety nie dane było mi zobaczyć całego występu (pozdrowienia dla ch***** kursującego MPK !), ale dali się zapamiętać z pozytywnej strony, jako zespół zgrany, mający własną wizję muzyczną i wpływy np. takich polskich legend bluesowych jak Breakout.
Impreza generalnie udana. W ogólnym rozrachunku zgubiłem tylko przypinkę Metalliki, bo aparat ( Iwona - dziękuję !!! ), i dziewczynę udało się odnaleźć, a i dodatkowo na książkę i piwo załapać, (postaram się obronić tytuł na następnej odsłonie !).
Kolejna edycja Aria Night w Krakowie ? A może Katowicach ?
Ps. Pozdrawiam niemowy z fanklubu ! :P

PostNapisane: 28 maja 2012, o 21:37 
Administrator
Administrator
Faust, As Night Falls może nie pasować Tobie pod względem obranego gatunku, ale nie możesz im odmówić twórczego podejścia do kawałków. Czużoj w ich wykonaniu był lepszy od oryginału, Begi za solncem doskonałe, a Tam wysoko może i nie wybrzmiało tak jak zostało pomyślane, ale bynajmniej nie było kiepsko zrobione. Sam klarnet już ile jest wart!

Przypinkę Motylicy mam ja :elf:

PostNapisane: 28 maja 2012, o 21:57 
Beginner's luck
Ja też bronię As Night Falls, to była chyba jedyna okazja usłyszeć Tam wysoko z klarnetem (gdyby tylko ciężko opłacone nagłośnienie było lepsze...). Ciużoj wyszedł naprawdę bardzo fajnie. Dla mnie wokalista Serpent Wings za bardzo ryczał (wiem, wiem, taka jego rola).
Do tych, co u nas spali: czy to, co zostało w naszej lodówce/zamrażarce, ma na Was czekać, czy mamy to sami wypić? ;)

PostNapisane: 28 maja 2012, o 22:21 
Starszy siewca chaosu
Starszy siewca chaosu
I\m/ona - wypijcie na zdrowie. I wielkie dzięki za dach nad głową i poczęstunek.

Co do samej imprezy:
As Night Falls było rewelacyjne. Jeden z najlepszych punktów imprezy. Co najwyżej można się przyczepić o dobór kawałków Arii, mam wrażenie, że mogli dobrać coś bardziej podchodzącego pod ich klimat (np. Wampira), ale i tak wyszło świetnie. Tam Wysoko wymiatało.
Serpent Wings nie mój klimat. Po pierwszym kawałku poszedłem grać z dziewczynami w rzutki i nie żałuje.
Mayhayron - klasyka sama w sobie. Wreszcie usłyszałem ich sławetny cover Victory na żywo. Aria również dobrze zagrana, plus za oryginalne wykonanie Probił Czas.
Echo również na plus. Szkoda, że znowu powtórzył się scenariusz z Wawy. Tzn. po przedostatnim zespole dużo ludzi wyszło. Wtedy, jeszcze pod nazwą Panteon, też byli ostatnim zespołem.

Я царь познанья и свободы,
Я враг небес, я зло природы."

PostNapisane: 29 maja 2012, o 20:27 
Plugawy ciemiężyciel
Plugawy ciemiężyciel
satanislav napisał(a):
Faust, As Night Falls może nie pasować Tobie pod względem obranego gatunku, ale nie możesz im odmówić twórczego podejścia do kawałków. Czużoj w ich wykonaniu był lepszy od oryginału, Begi za solncem doskonałe, a Tam wysoko może i nie wybrzmiało tak jak zostało pomyślane, ale bynajmniej nie było kiepsko zrobione. Sam klarnet już ile jest wart!

Przypinkę Motylicy mam ja

Wolę przypiermandol ze strusimi jajami (wokalista SW to dzieciak, a ile w nim werwy i charyzmy !, pomimo braku warsztatu), niż melancholijnie, schematyczne pitu-pitu ("autorskie" utwory ANF to typowe "kopiuj - wklej", nic twórczego, natomiast aranżacje Arii - kwestia gustu, bo jak dla mnie balansowały na bardzo cienkiej linii pomiędzy własną interpretacją, a przedobrzeniem i wariacją na temat danego utworu. Wokalistka też nie pokazała się z dobrej strony, przegrywając w konkursie wokalnym; dając się znokautować sprytnej, drobnej dziewczynie.)

PostNapisane: 30 maja 2012, o 09:29 
Włochacz szeregowy
Włochacz szeregowy
Faust, przegrana wokalistki ANF w tzw. konkursie wokalnym nie jest żadnym wyznacznikiem jakości występu jej zespołu. Mieliśmy cztery kapele prezentujące różne style, co z kolei zapewniło muzyczną różnorodność; każdy mógł znaleźć coś dla siebie, i - jak widać po komentarzach - tak właśnie było.

Przed występem Echa publika istotnie uległa mocnej redukcji, co dziwi mnie o tyle, że komunikacja nocna jest całkiem nieźle rozpisana, a duża część autobusów z pt/sob i sob/niedz kursuje dwa razy na godzinę. Być może lepiej brać po 3 kapele, wydłużyć im sety (tym samym zwiększyć ilość coverów Arii :crazy: ) i kończyć imprezę w okolicy 23...

PostNapisane: 30 maja 2012, o 21:15 
Beginner's luck
Przed rozpoczęciem konkursu ktoś z publiki krzyknął "ona jest z kapeli", mogła się więc speszyć, albo po prostu nie przegrała, tylko dała innym wygrać. A przez to straciła okazję na wygranie atrakcyjnej nagrody.

PostNapisane: 31 maja 2012, o 08:59 
Administrator
Administrator
Jakby wygrała to by wszyscy mówili, że konkurs był niesprawiedliwy, bo ona ma szkolony głos, no nic tacy są ludzie...