Profil na YouTube Profil na MySpace Grupa na Facebook Grupa na Last.fm Twitter Profil na naszej-klasie AriaWiki
* Zaloguj* Zarejestruj Poznaj Arię
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Podium wśród krążków Judas Priest to:
Sad Wings of Destiny 0%  0%  [ 0 ]
Sin After Sin 9%  9%  [ 1 ]
Stained Class 18%  18%  [ 2 ]
Killing Machine (a.k.a. Hell Bent For Leather) 0%  0%  [ 0 ]
British Steel 9%  9%  [ 1 ]
Point of Entry 0%  0%  [ 0 ]
Screaming For Vengeance 9%  9%  [ 1 ]
Defenders of the Faith 9%  9%  [ 1 ]
Turbo 0%  0%  [ 0 ]
Ram it Down 0%  0%  [ 0 ]
Painkiller 45%  45%  [ 5 ]
Jugulator 0%  0%  [ 0 ]
Demolition 0%  0%  [ 0 ]
Angel of Retribution 0%  0%  [ 0 ]
Nostradamus 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 11
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 22:48 
Sługa otchłani
Sługa otchłani
Diamonds ładne, ale nie słuchałbym tego sam z siebie ;)
Spooky Tooth słucham teraz i klawe.

Ogólnie Judasi mieli nosa do coverów, Diamonds, Better, Green Manalishi - bardzo dobrze pasowały do płyt, na których były.

PostNapisane: 23 kwi 2009, o 23:07 
Włochacz szeregowy
Włochacz szeregowy
No i Diamenty i Rdza pasują zarówno jako skoczny kawałek jak i ballada, którą teraz Judasi wykonują od czasu reaktywacji zespołu po odejściu Halforda. Nawet Owens świetnie ją zaśpiewał na '98 Live Meltdown CD 2.
A co powiecie o okresie Halforda w Black Sabbath? A dokładnie to jednym koncercie. Mam cały zapis na oryginalnych mp3 z netu. Poczekam na Wasze opinie.

PostNapisane: 23 kwi 2009, o 23:16 
Sługa otchłani
Sługa otchłani
kalbar555 napisał(a):
No i Diamenty i Rdza pasują zarówno jako skoczny kawałek jak i ballada, którą teraz Judasi wykonują od czasu reaktywacji zespołu po odejściu Halforda. Nawet Owens świetnie ją zaśpiewał na '98 Live Meltdown CD 2.
A co powiecie o okresie Halforda w Black Sabbath? A dokładnie to jednym koncercie. Mam cały zapis na oryginalnych mp3 z netu. Poczekam na Wasze opinie.

Okres Halforda w Black Sabbath obejmował dwa koncerty na trasie po Dehumanizer - koncert o którym mówisz jest conajmniej biedny, Halford strasznie nie pasował ze swoimi piskami do Sabbath, do tego nie był w najlepszej dyspozycji ;)

A jeszcze bodajże w 2004 roku zastąpił na Ozzfeście Ozzy`ego na jednym koncercie, bo Ozz zachorzał, wyszło zresztą z tego DVD (nie wiem właściwie czy to jest przyzwoitej jakości bootleg, czy coś oficjalnego - raczej to pierwsze). Oglądałem je kiedyś i chyba wyszło lepiej niż wtedy w latach 90tych, bo całkiem inaczej podszedł do zadania wokalnie, mimo że jakichś wyczesów, screamów to tam nie ma.

PostNapisane: 23 kwi 2009, o 23:38 
Włochacz szeregowy
Włochacz szeregowy
No właśnie. Niby to podobna muzyka... Ale bardziej instrumentalnie. Halford nie pasował... :/ Aż żal to mówić. Jeszcze fajny jest filmik z Paranoid jak zapomniał tekstu i aż rozłożył ręce śmiejąc się :)

PostNapisane: 25 kwi 2009, o 16:41 
Młodszy wyzwalator mroku
Młodszy wyzwalator mroku
petersen napisał(a):
A jeszcze bodajże w 2004 roku zastąpił na Ozzfeście Ozzy`ego na jednym koncercie, bo Ozz zachorzał, wyszło zresztą z tego DVD (nie wiem właściwie czy to jest przyzwoitej jakości bootleg, czy coś oficjalnego - raczej to pierwsze). Oglądałem je kiedyś i chyba wyszło lepiej niż wtedy w latach 90tych, bo całkiem inaczej podszedł do zadania wokalnie, mimo że jakichś wyczesów, screamów to tam nie ma.

Jest to bootleg z nagranym obrazem z telebimów, dlatego jakość jest w pytę, tylko publiczności nie słychać w ogóle (bo dźwięk z soundboardu). Wyszło mu nieźle, poza tą pomyłką przy Paranoidzie;)

PostNapisane: 25 kwi 2009, o 18:24 
Młodszy wyzwalator mroku
Młodszy wyzwalator mroku
dobrze, że wspomniał ktoś o "Jawbreaker" - to jeden z dwóch IMO najlepszych utworów (obok "The Sentinel") z płyty "Defenders Of The Faith", która nota bene jest moją ulubioną płytą JP egzekwo z "Painkillerem".

A, tak przy okazji- jak Wam się "Nostradamus" podoba? :D

PostNapisane: 25 kwi 2009, o 19:36 
Młodszy wyzwalator mroku
Młodszy wyzwalator mroku
Wiwern napisał(a):

gniot. w ogóle cała koncepcja "concept albumu", na dodatek traktującego o poważnych rzeczach, a więc jakoś tam próbującego być sztuką, nijak mi nie pasuje do tego zespołu, który stał się symbolem swego rodzaju "heavy metalowego kiczu" (skóry, ćwieki, teksty o jeździe na motocyklach, elektrycznych oczach, seksie czy "jeżdżeniu na wietrze" :D). Jedyne utwory na tym albumie, których jakoś tam można posłuchać to "Alone" i "Future of Mankind".

PostNapisane: 25 kwi 2009, o 19:54 
Sługa otchłani
Sługa otchłani
Wiwern napisał(a):
dobrze, że wspomniał ktoś o "Jawbreaker" - to jeden z dwóch IMO najlepszych utworów (obok "The Sentinel") z płyty "Defenders Of The Faith", która nota bene jest moją ulubioną płytą JP egzekwo z "Painkillerem".

Nie osiągnęli może poziomu dna, bo kilka kawałków daje radę, tylko komu chce się je włączać i wybierać z tych wszystkich pozostałych... Próbowalem przez pierwsze 3 miesiące od premiery raz na jakiś czas, teraz nawet nie mam na dysku :D

PostNapisane: 26 kwi 2009, o 15:23 
Młodszy wyzwalator mroku
Młodszy wyzwalator mroku
no, a ja mam nawet oryginalny i BARDZO mi się podoba - serio, płyta ma IMO klasę i dokonale się jej słucha, chociaż IMO jeszcze lepszym metalowym konceptem ostatnich lat jest ostatni dwuczęściowy projekt Iced Earth - "Something Wicked Saga", z tym, że zdecydowanie wolę pierwszą część, tą z Ripperem na wokalu.

Tak wracając do JP, oto mój ranking ulubieńców:

1. Defenders Of The Faith/Painkiller
2. British Steel/Hell Bent For Leather
3. Nostradamus/Angel Of Retribution/Screaming For Vengeance
4. reszta płyt z Halfordem
5. płyty z Owensem, którego nota bene bardzo lubię, jako wokalistę, ale tych płyt nienawidzę za zmianę stylu na ch**owy.

PostNapisane: 26 kwi 2009, o 17:26 
Młodszy wyzwalator mroku
Młodszy wyzwalator mroku
a u mnie pierwsza piątka wygląda tak:
1. Painkiller (uważam ten album za najlepszy heavy metalowy krążek ever i za "wzór metra" heavy metalu)
2. Unleashed in the east
3. British steel
4. Defenders of the faith
5. Jugulator

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona